reede, 15. mai

Ap 18:9-18    Ühel ööl Korintoses, Issand kõneles nägemuses Paulusega: «Ära karda, vaid räägi, ja ära ole vait! Sest mina olen sinuga ja keegi ei tule sinu kallale sulle kurja tegema, sest mul on palju rahvast siin linnas.» Siis ta peatus seal ühe aasta ja kuus kuud, õpetades nende seas Jumala sõna. Aga kui Gallio oli Ahhaia maavalitseja, tõusid juudid üksmeelselt Pauluse vastu, viisid ta kohtujärje ette ja ütlesid: «Tema meelitab inimesi Jumalat teenima Moosese Seaduse vastaselt.» Aga kui Paulus tahtis oma suu avada, lausus Gallio juutidele: «Kui see oleks mõni ebaõiglus või kuritöö, oh juudid, siis ma peaksin muidugi teie kaebuse ära kuulama. Aga kui need on vaidlusküsimused õpetuse ja nimede ja teie Seaduse pärast, siis katsuge ise toime tulla. Neis asjus ei taha mina olla kohtumõistja.» Ja ta ajas nad ära kohtujärje eest. Aga nemad kõik haarasid kinni sünagoogi ülemast Soostenesest ja peksid teda kohtujärje ees. Gallio ei hoolinud aga sellest vähimatki. Paulus jäi sinna veel mitmeks päevaks. Siis ta jättis vennad jumalaga ja purjetas koos Priskilla ja Akvilaga Süüriasse. Kenkreas oli ta lasknud oma juuksed maha lõigata, sest ta oli andnud tõotuse.

Küsigem, kui palju Issandal on rahvas siin linnas, Tallinnas? Kas mina kuulun nende hulka? Kas ma palvetades palun armu olla selline, kelle kohata Jumal ütleb: mul on see inimene selles linnas? Kas me palvetame: tahan olla sinu käsutuses, läheta mind!

Mulle tundub, et selline palvetamise vaimsus on hästi sobiv vastuseks Püha Vaimu tulemisele, Püha Vaimu toimimisele, Pühast Vaimust uue inimese sündimise täideviimisele. Sest Püha Vaimuga on nagu tuulega „Ta puhub, kuhu ta tahab, ja sa kuuled ta häält, kuid ei tea, kust ta tuleb ja kuhu läheb. Niisamuti on kõigiga, kes on sündinud Vaimust.”

Meie palved, paraku, tihti peale on sellistmoodi, et meil, juba aegsasti, on olemas heade tegude nimekiri ja ägedalt palume, et Püha Vaim suvatseks meid aidata ettekavatsetut korda saata. Peaksime pigem paluma: anna suund, puhu ja vii meid kaasa sinna, kuhu Sinu armastuse puhang suundub.

Siis olemegi Püha Vaimu käsutuses. Ühte ta saadab kaugemale maale, Jumala armastuse teedele, missioonile, teiselt aga tahab, et see oleks üks Issanda päralt olevaid teatud linnas, näiteks – Tallinnas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.