kolmapäev, 13. mai

Jh 16:12-15   Jeesus ütles oma jüngritele: « Mul on teile veel palju öelda, aga teie ei suuda seda praegu taluda. Aga kui tema, Tõe Vaim, tuleb, juhib ta teid kogu tõesse, sest tema ei räägi iseenesest, vaid ta räägib, mida kuuleb, ja ta kuulutab teile tulevasi asju. Tema kirgastab mind, sest ta võtab minu omast ja kuulutab teile. Kõik, mis on Isal, on minu päralt, seepärast ma ütlesin, et ta võtab minu omast ja kuulutab teile.”

„Kui tema, Tõe Vaim, tuleb, juhib ta teid kogu tõesse…“

Tõe juures pole arengut, tõde ei kasva, ei muutu täiuslikumaks, sisukamaks. Areng on võimalik ja hädavajalik – meie juures – tõe suhtes. Püha Vaim tuleb ja teeb meid tõe jüngriteks, valguse lasteks; Ta valmistab meid selleks, et tõe valgust võtaksime vastu, ehk at me sellest saaksime aru.

Milline on lugu arusaamisega? Kuidas me arusaamiseni jõuame? Samaviisi kui see on lugemise puhul. Selleks, et lugeda ja lugemisest aru saada, on esmalt  vaja, et me tunneksime tähti, seejärel sõnu, seejärel lauseid. See käib samamoodi nagu me tõuseksime maja trepist üles. Igal järgmisel korrusel olles, vaatame akna läbi välja ja näeme rohkemat, avaramat perspektiivi. See nägemine on nagu arusaamine. Muidugi,  see kes oskab lugeda ja sellest aru saab, on nagu see, kes pidevalt asub kolmandal korrusel. Samas, iga aste, iga korrus on ühe dimensiooni võrra rikkam arusaamine, nägemine.

Sellest näitest lähtudes saame öelda, et Püha Vaim tahab, et me võtaksime lisaks vastu veel ühe dimensiooni, see viimane dimensioon oleme meie ise, mitte ainult tähed, sõnad, laused, aga meie ise. Sellel viimasel korrusel, kuhu Püha Vaim meid juhatab, asub peegel, tõe peegel, kus me saame näha iseendid tões. Seda teeb Püha Vaim.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.