PÜHA RISTIJA JOHANNESE SÜNNIPÄEV

Lk 1:57-66,80   Eliisabetil sai aeg täis sünnitada ja ta tõi ilmale poja. Ja ta naabrid ja sugulased kuulsid, et Issand oli olnud temale armuline, ja nad rõõmustasid koos temaga. Nad tulid kaheksandal päeval lapsukest ümber lõikama ja tahtsid anda talle tema isa nime Sakarias. Ent tema ema kostis: «Ei sugugi, vaid tema nimi peab olema Johannes!» Nemad ütlesid talle: «Su suguvõsas pole kedagi selle nimega.» Ja nad viipasid ta isale, et saada teada, kuidas tema tahaks last nimetada. Sakarias palus lauakese ning kirjutas: «Johannes on tema nimi.» Ja kõik imestasid. Aga otsekohe läksid ta suu ja keelepaelad lahti ning ta hakkas rääkima, ülistades Jumalat. Ja kartus tuli kõikide ümberkaudsete peale ja kõigist neist asjust kõneldi kogu Juuda mäestikus. Kõik, kes seda kuulsid, jätsid selle oma südamesse ja küsisid: «Mis saab küll sellest lapsest?» Sest Issanda käsi oli temaga. Aga lapsuke kasvas ja sai tugevaks vaimus. Ja ta oli kõrbes selle päevani, mil ta astus Iisraeli ette.

Püha Ristija Johannes, koos palju temasuguste lastega – Iisaki, Samueli, Samsoniga, kes kõik sündisid sigimatutest emadest, oli see, kes poleks pidanud sündima, kes poleks pidanud elama, olema – inimeste kaalutluste järgi. Aga kas inimene teab, mis peab olema? Inimeste kaalutlusele Jumal vastandab olemise, kelle üle ta on Issand ja kes on olemasolu suveräänne andja.

Kui tihti inimesed püüavad öelda üksteisele seda, mis peab olema ja mis ei peagi, – mis tohib ja mis ei tohi! sagedamini inimene tahab isegi Jumalat ennast õpetada, mis peab olema, millal, millisel tingimusel. Kudas inimene bõib olla nii upsakas? Sest ta ise ei pea enda olemasolu kingituseks, sest ta ise ei arva, et on ta Jumala halastusest ilmale tulnud. Paraku inimesed harva tänavat taevast Isa järjekindlalt selle eest, et nad on, et elavad, et teised on Jumala helduse kingitus nagu nemadki.

Õppigem tänada Jumalat eriti siis, kui sünnib midagi, mis meie arvates poleks pidanud sündima. See on suurepärane suuremeelsuse õppetund meie enda ja teiste suhtes.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.