laupäev, 13. juuni

Lk 10:1-9 Sel ajal, määras Issand veel seitsekümmend kaks ja läkitas nad kahekaupa enese eele igasse linna ja paika, kuhu ta ise tahtis minna. Ta ütles neile: «Lõikust on palju, töötegijaid aga vähe. Paluge siis lõikuse Issandat, et ta saadaks töötegijaid välja oma lõikusele! Minge! Vaata, ma läkitan teid kui lambaid huntide sekka. Ärge kandke kukrut ega pauna ega jalatseid ja ärge teretage kedagi teel! Aga kui te astute kuhugi majja, ütelge esmalt: «Rahu olgu sellele kojale!» Ja kui seal on rahulaps, siis hingab teie rahu tema peal, aga kui ei ole, pöördub rahu tagasi teie peale. Aga jääge samasse majja, sööge ja jooge, mis neil on, sest tööline on oma palka väärt! Ärge käige ühest majast teise! Ja kui te lähete kuhugi linna ja teid võetakse vastu, siis sööge, mida teile ette pannakse, ja tehke terveks sealsed haiged ja öelge neile: «Jumala riik on teie lähedal!»

Määras Issand veel seitsekümmend kaks ja läkitas nad kahekaupa enese eele igasse linna ja paika, kuhu ta ise tahtis minna.

Kreeka keeles on see kirjutatud veidi teistmoodi, nimelt, “…Issand läkitas nad kahekaupa enda palge ees igasse linna ja paika …”

See üksikasi võib aidata kaasa arusamisele, et jüngrid minnes sinna, kuhu Issand neid läkitas, ei tohtinud eemalduda Issanda palge eest. See oli ja siiamaani on võimalik tänu sisekaemuse annile. Palugem selle eest!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.