kolmapäev, 17. juuni

Mt 6:1-6,16-18   Jeesus ütles oma jüngritele: «Hoiduge aga, et te oma vagasid tegusid ei tee inimeste ees, et nemad teid vaataksid, muidu ei ole teil palka oma Isalt, kes on taevas! Kui sa nüüd almuseid jagad, siis ära lase enese ees pasunat puhuda, nii nagu silmakirjatsejad teevad sünagoogides ja tänavatel, et inimesed neid ülistaksid. Tõesti, ma ütlen teile, neil on oma palk käes! Sina aga, kui sa oma almust jagad, siis ärgu su vasak käsi teadku, mida su parem käsi teeb, et su almus oleks varjatud, ja su Isa, kes näeb varjatutki, tasub sulle! Ja kui te palvetate, siis ärge olge nagu silmakirjatsejad, sest nemad armastavad palvetada sünagoogides ja tänavanurkadel, et olla inimestele nähtavad! Tõesti, ma ütlen teile, neil on oma palk käes! Aga sina, kui sa palvetad, siis mine oma kambrisse ja lukusta uks, palveta oma Isa poole, kes on varjatud, ja su Isa, kes näeb varjatutki, tasub sulle! Kui te aga paastute, siis ärge olge kurvanäolised nagu silmakirjatsejad, sest nemad teevad oma palge näotuks, et näidata inimestele oma paastumist. Tõesti, ma ütlen teile, neil on oma palk käes! Aga sina, kui sa oled paastumas, siis võia oma pead ja pese oma nägu, et su paastumine ei oleks näha inimestele, vaid su Isale, kes on varjatud, ja sinu Isa, kes näeb varjatutki, tasub sulle!»

On võimalik oma vagasid tegusid teha inimeste ees ja inimeste pärast, et nemad vaataksid. On aga sama võimalik, et me neid tegemata jätame inimeste ees ja inimeste pärast, et nad ei peaks meid liiga usklikut olevat.

Olen kuulnud sellist lugu. Üks tüdruk pöördus päris äsja Jumalale ja hakkas kogema suurt rõõmu iga kord käies missal. Kord külastas ta oma tädi, kes teda vähe tundnud ja keda ta ise peaegu ei tundnudki. Tädi küsis tüdruku käest: kas sa käid Kirikus, täna on pühapäev. Jah, käin küll – suure rõõmuga vastas tüdruk. Seejärel tädi jätkas: noh, aga vist mitte igal pühapäeval!? Tüdruk ei vastanud midagi, kuid mõtles endamisi, oleks mul kergem, kui see mu tädi poleks üldse kristlane olnud. 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.