JEESUSE PÜHIMA SÜDAME SUURPÜHA

Jh 19:31-37 Aga et oli pühade valmistuspäev, siis palusid juudid Pilaatust, et ristilöödute sääreluud löödaks katki ja nad viidaks minema, et ihud ei jääks ristile hingamispäevaks – sest see hingamispäev oli suur püha. Sõdurid tulid nüüd ja lõid katki sääreluud nii esimesel kui teisel, kes koos Jeesusega olid risti löödud. Aga kui nad tulid Jeesuse juurde ja nägid, et ta oli juba surnud, siis nad ei löönud katki tema sääreluid, vaid üks sõdur torkas piigiga tema küljesse ning kohe voolas välja verd ja vett. Ja see, kes seda nägi, tunnistab seda, ning tema tunnistus on tõsi. Ja tema teab, et ta räägib tõtt, et teiegi usuksite. Sest see on sündinud, et läheks täide Kiri: «Ühtegi tema luud ei purustata.» Ja veel teine kirjakoht ütleb: «Nad saavad näha seda, kelle nad on läbi torganud.»

Kes päästetakse? Igivana iga religiooni küsimus.

Jeesus kord seletas: „hõlpsam on kaamelil minna läbi nõelasilma kui rikkal minna Jumala riiki.” Seda kuuldes jüngrid hämmastusid väga ja ütlesid: „Kes siis küll võib pääseda?” Jeesus aga ütles neile otsa vaadates: „Inimeste käes on see võimatu, kõik on aga võimalik Jumala käes.”

Täna on meile antud järjekordne seletus küsimusele: Kes päästetakse? See, kes saab näha seda, kelle on ta torganud. See, kes silmitses ristilöödud Jeesust, tänab ja armastab – see päästetakse? Teatud määral võib see tunduda olevat võimatum kui kaamelil minna läbi nõelasilma. Kuid just selles on päästmine – ja see ongi Jumala tegu!

Teeme siis nii! Saagem näha, mida oleme talle teinud meie – siis saame näha, kelleks ta sai meie jaoks, ja saame kõigest aru!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.