leupäev, 25. juuli

Mt 20:20-28   Siis astus Sebedeuse poegade ema koos oma poegadega Jeesuse juurde, kummardas ja palus temalt midagi. Jeesus küsis: «Mida sa tahad?» Naine ütles talle: «Ütle, et need mu kaks poega istuksid su Kuningriigis üks su paremal ja teine su pahemal käel!» Aga Jeesus kostis: «Teie ei tea, mida te palute. Kas te võite juua karikast, mida minul tuleb juua?» Nad vastasid talle: «Võime küll!» Tema ütles neile: «Küllap te joote minu karikast, kuid istuda mu paremal või pahemal käel – ei ole minul seda anda, vaid see antakse neile, kellele mu Isa selle on valmistanud.» Ja kui need kümme sellest kuulsid, läks nende meel pahaseks kahe venna peale. Aga Jeesus kutsus nad enese juurde ja ütles: «Te teate, et rahvaste valitsejad peremehetsevad nende üle ja suured meelevallatsevad nende kallal. Nõnda ei tohi olla teie seas, vaid kes iganes teie seas tahab saada suureks, olgu teie teenija, ja kes iganes teie seas tahab olla esimene, olgu teie sulane, nii nagu Inimese Poeg ei ole tulnud, et lasta ennast teenida, vaid et ise teenida ja anda oma elu lunaks paljude eest!»

Kogu aeg, jätkuvalt ja aina uuesti peame õppima tõelist suurust, kes alati on Kristuse pärast – „nii nagu Inimese Poeg ei ole tulnud, et lasta ennast teenida, vaid et ise teenida ja anda oma elu lunaks paljude eest!”

Otseselt ja mitte otseselt – kaasaegne kultuur ajendab meid mõista suurust eneseuhkuse, enesekindluse, ülbuse moe järgi. See kultuur väga tihti veenab, et teenima peavad nõrgad ja rumalad. Siiski tõeline suurus on selles, et käituda nagu Kristus, kes õpetab meid teenida ja valitseda! Paremini öeldes Kristus õpetab meid teenides valitseda, ja valitsedes teenida. Selles on tõeline suurus.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.