kesklinna valitsusele

Lugupeetud härra linnaosa vanem Mihhail Korb

Tallinnas Müürivahe tänavas tegutsenud Hiina restoran on juba ammu lõpetanud oma tegevuse. On näha, et sellesse majja, mis asub dominiiklaste püha Katariina kloostri vastas, on sisse kolinud uued naabrid, kes tegutsevad nime all “Amsterdam Gentlemen’s Club”. Sellest, mis on klubi tegevuseks, annavad vihjet ukse kohal asetsevad naiste siluetid.

Me püüame mõista, et ilmselt on siin tegemist kahetsusväärse arusaamatusega ja veaga, mida annaks veel parandada.

Nii nagu Tallinna algusaegadest peale on linnapildi osaks olnud linnamüür, kirikud ja raekoda, nii on seda samamoodi olnud ka dominiiklaste klooster. Need kõik annavad tunnistust inimeste sajanditepikkusest tööst parema tuleviku nimel.
Usume, et ka tänane Tallinna linnapilt peaks andma tunnistust samadest väärtustest. Et see tänane linna pale viitaks juurtele, millest on välja kasvanud ning edeneb Eestimaa kultuur ja identiteet.

Mööda Müürivahe tänavat kulgeb ka laste koolitee. Lisaks sellele käivad sealt läbi väga paljud turistid. Paljud tunnevad lausa rõõmu sellise kurioosse nähtuse pildistamisest, sest justnimelt dominiiklaste klooster ja tänava vastaspoolel olev asutus on nii lähestikku. Vahet vaid mõni meeter.

Härra Mihhail Korb, me palume Teie sekkumist sellesse küsimusse. Klooster on hingehoidja, mis on siin Tallinnas tegev juba 13. sajandist. Oleks mõistetav, et ei tohiks lasta tekkida kloostri kõrvale niivõrd vastandlikke eesmärke teenival asutusel.

Me loodame Teie reageerimisele/sekkumisele selles küsimuses.

Lugupidamisega

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.