vaikne teispäev

Jh 13:21-33,36-38   Jeesus võpatas vaimus ja tunnistas: «Tõesti, tõesti, ma ütlen teile, üks teie seast reedab minu.» Jüngrid vaatasid nõutuses üksteisele otsa ega osanud arvata, kelle kohta ta seda ütleb. Üks ta jüngritest, see, keda Jeesus armastas, oli tema kõrval lauas. Siimon Peetrus noogutas nüüd peaga selle poole, öeldes: «Küsi temalt, kes see on, kellest ta räägib?» See jünger nõjatus siis Jeesuse rinnale ja ütles talle: «Issand, kes see on?» Siis vastas Jeesus: «Seesama, kelle jaoks ma kastan palakese ja annan talle.» Siis ta kastis palakese ja andis Juudas Iskariotile, Siimona pojale. Ja palakese järel läks saatan temasse. Jeesus ütles talle nüüd: «Mida sa teed, tee kiiresti!» Lauasistujatest ei taibanud aga keegi, mille kohta Jeesus talle nii ütles, sest mõned arvasid, kuna Juudas oli kukruhoidja, et Jeesus ütles talle: «Osta, mida vajame pühadeks!» või et ta käskis anda midagi vaestele. Kui siis Juudas oli võtnud palakese vastu, lahkus ta kohe. Aga oli öö. Kui nüüd Juudas oli lahkunud, ütles Jeesus: «Nüüd on Inimese Poeg kirgastatud ja Jumal on temas kirgastatud. Kui Jumal on temas kirgastatud, siis kirgastab Jumal temas ka ennast ja ta kirgastab teda just nüüd. Lapsed, ma olen teiega veel pisut aega. Te hakkate mind otsima, ja nagu ma ütlesin juutidele: “Kuhu mina lähen, sinna ei saa teie tulla», nii ütlen ma praegu ka teile.» Siimon Peetrus küsis temalt: «Issand, kuhu sa lähed?» Jeesus vastas: «Kuhu mina lähen, sinna ei saa sina mulle praegu järgneda, aga sa järgned hiljem.» Peetrus ütles talle: «Issand, miks ma siis praegu ei saa sulle järgneda? Ma annan oma elu sinu eest.» Jeesus vastas: «Kas sina annad oma elu minu eest? Tõesti, tõesti, ma ütlen sulle, kukk ei laula enne, kui sina oled mind juba kolm korda salanud.»

See lugu jüngrite arusaamatusest on väga imlelik.

 «Issand, kes see on?» Siis vastas Jeesus: «Seesama, kelle jaoks ma kastan palakese ja annan talle.» Siis ta kastis palakese ja andis Juudas Iskariotile, Siimona pojale.

Kas oli võimalik, et nad ei taibanud, kelle kohta see jutt käis? Kas oleks võinud olla ilmselgem märk, kui see, mis oli neile antud, selgem vasus nende küsimusele? Muidugi, said nad küll aru, kuid neil oli väga piinlik ja kuidagi kohkusid nad kõik Jeesuse vastuse ees. Sellepärast nad otsustasid selle ilmselge märgi ees pugeda peitu arusaamatusse.

 Sellest tunnistavad ka järgmine sündmuste käik.  Päris võimatu oli, et keegi võiks mõista, et Jeesus võis Juudast saata osta midagi pühadeks, või anda midagi vaestele – öösel!!!

 Nad kohkusid tollal väga, kaotasid pead. Nii juhtub! Ja sellest püha Johannes nüüd kirjutab, ei nii nagu nendega tollal juhtus – meiega võib juhtuda sama. Ja juhtubki. 

000019

COPIRIGHT (C) JADVIGA ADOMAITITE

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.