vaikne esmaspäev

Jh 12:1-11   Kuus päeva enne paasapühi tuli Jeesus Betaaniasse, kus elas Laatsarus, kelle Jeesus oli surnuist üles äratanud. Nad tegid siis temale seal lõunasöögi ja Marta teenis. Laatsarus oli aga üks neist, kes koos Jeesusega lauas istusid. Maarja võttis nüüd naela ehtsat, hinnalist nardisalvi, võidis Jeesuse jalgu ja kuivatas neid oma juustega, ning koda täitus salvi lõhnast. Aga üks ta jüngritest, Juudas Iskariot, kes valmistus teda ära andma, ütles: «Miks seda salvi ei ole kolmesaja teenari eest müüdud ja raha antud vaestele?» Aga seda ta ei öelnud vaestest hoolimise pärast, vaid et ta oli varas; kukruhoidjana ta poetas kõrvale sissepandut. Siis ütles Jeesus: «Jäta naine rahule, et ta seda hoiaks minu matmise päevaks. Vaeseid on ju alati teie juures, aga mind ei ole teil alati.» Siis sai suur hulk juute teada, et Jeesus on seal, ja nad ei tulnud mitte üksnes tema pärast, vaid et näha saada ka Laatsarust, kelle ta oli surnuist üles äratanud. Aga ülempreestrid võtsid nõuks ka Laatsarus ära tappa, sest tema pärast läks sinna palju juute ja hakkas Jeesusesse uskuma.

On olemas väljaspoolne tarvilikkus, olukordades, kus tunneme, et peame midagi tegema. See väljaspoolne tarvilikkus võib lähtuda kas mõistlikust kaalutlustest või seaduslikust kohustuslikkusest.

On olemas ka seespoolne tarvilikkus. See võiks olla psüühiline siis, kui see lähtub kirglikest südame puhanguist, aga võib olla ka vaimne siis, kui see on Püha Vaimu töö inimeses ja läbi inimese.

Sellist tarvilikkust saame näha Betaania Maarja juures. See, mida ta tegi, ei sündinud mõistlike kaalutluste tõttu, ega – seda rohkem – kohusetunde tõttu. Samuti polnud ta sunnitud niiviisi käituma kirglike meelepuhangute tõttu. See oligi Püha Vaim, kelle ajel ta tegi seda, mida ta tegi.

Olgugi, et mõistlik kaalutlus on paljudel puhkudel vajalik, ka lugupidamine seadusest on vajalik, samamoodi on ka kirel  inimeste elus oma koht, kuid on hetki, kus on vaja, et käituksime Püha Vaimu ajel. Palvetagem, et oleksime siis selleks suutelised. 

000018

COPIRIGHT (C) JADVIGA ADOMAITITE

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.