Kristuse Taevaminemise suurpüha

Mk 16:15-20 Jeesus näitas ennast Üheteistkümnele ja ütles neile: «Minge kõike maailma, kuulutage kogu loodule! Kes usub ja on ristitud, see päästetakse, aga kes ei usu, mõistetakse hukka. Kuid uskujaid saadavad sellised tunnustähed: minu nimel ajavad nad välja kurje vaime, räägivad uusi keeli, tõstavad paljaste kätega üles mürkmadusid, ning kui nad jooksid midagi surmavat, ei kahjustaks see neid; haiged, kellele nad panevad käed peale, saavad terveks.» Kui Issand Jeesus oli nendega rääkinud, võeti ta üles taevasse ja ta istus Jumala paremale käele. Aga jüngrid läksid välja ja kuulutasid kõikjal, ning Issand toetas neid ja kinnitas sõna tunnustähtedega.

‘Ristitud’ tähendab kedagi, kes sai uputatud Kristuse verre. Tulevad meelde Jeesuse sõnad viinapuu oksadest, mis jäädes viinapuu külge annavad vilju ja jäävad ellu.

Kristus on viinapuu – meie oksad. See ongi ristimine. Võime öelda, et sellest hetkest peale, kui oks sai pookitud viinapuu külge – uputatud viinapuu mahla – tänu sellele mitte ainult see ei muutu iseenda viljadeks, vaid olles enne ilma juurteta sai nüüd endale ka vinnapuu juuri; need on edaspidi tema oma, täpselt nii nagu viljadki. Mida see tähendab? See tähendab seda, et oks ise saab – viinapuuks; ristitud – Kristuseks. Kristus aga olles vastuvõetud taevasse, võttis endaga kaasa sinna meid, küll – mitte veel kehadega, kuid juba meie juurte ja viljadega. Seega, kui keegi tahab Kristuse taevasse minemisest aru saada, siis peab ta seda saladust mõista tihedas seoses oma ristimisega.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.