kolmapäev, 20. mai

Jh 17:1b,11b-19   Jeesus ta tõstis oma silmad taeva poole ja ütles: «Püha Isa, hoia neid oma nimes, mille sina andsid mulle, et nad oleksid üks nii nagu meie! Kui ma olin koos nendega, siis ma hoidsin neid sinu nimes, mille sina andsid mulle, ja varjasin neid ning ükski ei hukkunud neist peale hukatuse poja, et Kiri läheks täide. Nüüd aga tulen ma sinu juurde ja räägin just seda maailmas, et minu rõõm oleks täielikult neis enestes. Mina olen andnud neile sinu sõna ning maailm on vihanud neid, sest nemad ei ole maailmast, nii nagu minagi ei ole maailmast. Ma ei palu, et sa võtaksid nad ära maailmast, vaid et sa hoiaksid neid kurja eest. Nemad ei ole maailmast, nii nagu minagi ei ole maailmast. Pühitse neid tões: sinu sõna on tõde! Nii nagu sina läkitasid minu maailma, läkitan ka mina nemad maailma. Ja ma pühitsen ennast nende eest, et ka nemad oleksid pühitsetud tões.

Kui keegi kutsub teist nimega, aga see nimi on vale, see pole tema nimi, siis kutsutud ei vasta midagi, ei tõuse, ei pööra tähelepanu, lihtsalt, ta eeldab, et kutsutud on keegi teine. Sama reaktsioon peab olema ka siis, kui keegi kutsub mind solvavalt, laimavalt, väärikust alandades. Kuid, need kaks olukorda eristuvad meie jaoks üks teisest väga. Esimesel korral on eksimus, nime segiajamine, see juhtubki, pole viga, pole solvang. Teisel korral on kurjus, pahatahtlikkus. Kuid mõlemal puhul, see lihtsalt pole mina, kellest räägiti, keda kutsuti.

Kuna inimeste seas erinevus on tähtis, kas see on olnud segiajamine, või solvang – Jumala suhtes see erinevus pole nii suur, sellepärast, et Jumal ei solvu, Jumalal on inimestest hale, et nad ei tunne Teda, et nad, teda tundmata – vääriti tõlgendavad tema armastust.

Möödunud pühapäeva evangeeliumist saime kuulda, et igavene elu on see, et inimesed tunneksid Sind, ainsat tõelist Jumalat ja Jeesust Kristust. Nii, olgu meie jaoks tähtis mitte niivõrd see, et sagedamini tuua kuuldavale ‘Jeesus’ nime, vaid see, et selle nime all võiks vastata meile Ta, kes oma armastusega äratab meid patust ellu, eimiskist igavesse Temaga koosviibimisse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.