esmaspäev, 18. mai

Kui te nüüd koos Kristusega olete üles äratatud, siis otsige seda, mis on ülal, kus Kristus istub Jumala paremal käel.

Jh 16:29-33   Jeesuse jüngrid ütlesid Temale: «Vaata, nüüd sa räägid täie selgusega ega räägi võrdumitega. Nüüd me teame, et sina tead kõike ega vaja, et keegi sinu käest küsiks. Seetõttu me usume, et sina oled pärit Jumala juurest.» Jeesus vastas neile: «Kas te nüüd usute? Ennäe, tund tuleb ja on juba tulnud, et teid hajutatakse igaüks ise kohta ning te jätate mu üksi. Ja ometi ma ei ole üksi, sest Isa on minuga. Seda ma olen teile rääkinud, et teil oleks rahu minus. Maailmas ahistatakse teid, aga olge julged: mina olen maailma ära võitnud.»

„Otsige seda, mis on ülal, kus Kristus istub Jumala paremal käel“

Üheteistkümnes psalm algab sõnadega: „Ma otsin pelgupaika Issanda juures. Kuidas te ütlete mu hingele: „Põgene mägedele nagu lind!”

Nendes sõnades on tajutav uskliku kaebus Jumala ees. Uskmatud pilkavad teda. Ütlevad talle: enda usu pärast sa valesti mõistad ennast linnuna olevat, kes olgugi, et vahel maandub ja peatub maapinnal, eelistab siiski maalt õhku tõusta ja taeva laotusi kui omapärast elu keskonda. Samuti teiesugused, usklikud. Väidate, et elate maailmas, kuid teie ei ole maailmast, vaid taevast, ja veel, et teie õige kodu on seal, taevas, mitte siinmaal. Sedagi olete naeruväärsed, sest olete ju inimesed, mitte linnud, teie kehad on liiga kaalukad, et võiksite end tõsta nagu linnud. Kuid kuna teie seda ei tunnista ja visalt ning kangekaelselt otsustate olla nagu linnud – palun väga! Kui te ilmselgelt ei suuda päriselt õhku lennata, põgenege – mägedele.

Jah, meie kehad ongi liiga rasked lendamiseks, kuid selles ongi meie kutse, et lennata, selles on meie, Kristusele ustavate, identiteet. Seda küll, mitte kehaga, nagu Kristus ei tõuse me ülesse taeva poole, kuid mõtetega, igatsustega, palvetega.

Vaesed uskmatud, nad ei usu, et ka nende ülekutse on lennata. Nad kuuluvad sellele maale nii kehadega kui ka mõtetega ja ei oska lennata Jumala ees palvetamise viisil.

Kui lohutavad ongi need sõnad: „Otsige seda, mis on ülal, kus Kristus istub Jumala paremal käel“. See tähendab, lennake nüüd oma mõtetega, palvetega, et kord lennata sinna, kuhu Kristus läks, Isa lähedusse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.